Obalovací pasta

Obalovací pasta

Tak vás zdravím u mého dalšího zápisu. Jelikož papíry na novou sezónu budu mít až příští týden, rozhodl jsem se, že si nachystám obalovací pastu a při té příležitosti se s vámi podělím o to, jak si vyrábím nejrychlejší a asi nejlevnější obalovačku.

Už několikrát jsem na internetu hledal návody, jak si těsto vyrobit, ale většina příspěvků byla o tom, že potřebuju různé esence, krupici, barviva a další podobné věci, které jsem doma neměl. Chtěl jsem si vyrobit těsto přímo k boilies, na které chytám a rozhodl jsem se, těsně před odjezdem k vodě, vyrobit si svoje.A proto jsem se rozhodl, že se o něj s vámi podělím. Neříkám, že je to nejlepší recept a nikomu ho nenutím, jen píšu, co si vyrábím já a mně to prostě funguje.

Vezmu si asi 10 kuliček a najemno je nastrouhaném. Potom přidám vejce a jednu lžičku oleje a všechno promíchám. Pak už jen dostrouhávám kuličky tak, aby těsto ztuhlo. Když jedu na řeku, těsto dělám trochu hustější, aby déle vydrželo. Naopak, když jedu na stojatou vodu, dělám těsto trochu řidší. Když dělám sladké těsto, přidám i trochu medu nebo cukru a naopak, když chytám na kořeněné boilies, tak přidám trochu chilli nebo papriky. (V tomhle případě už další ingredience zůstávají pouze na vaší fantazii.) Na fotkách jsem chtěl ukázat aspoň malý průběh výroby a na fotce, kde je boilies obaleno těstem,  je vidět, jak se asi po 5minutách začíná hezky uvolňovat.

Takže tohle je pro tentokrát vše. Kdyby tenhle návod někdy někdo použil, tak mi napište jak vám fungoval a jestli jste byli aspoň trochu spokojení😁

Hlavní přece je být u vody😊

Průměrná známka: 2,60

Komentář ke článku (1)

Anketa:Zkusíte vyrobit?
A) Ano 88%
B) Ne 0%
C) Už jsem to tak dělal 13%
Hlasovalo 8 čtenářů.

Kontakt

24.1.2021 NOVINKA Trvalý odkaz

 Instagram:erickbrosteanu

Proč blog a proč teď?

Petrův zdar! 

Proč blog a proč teď? Napadla mě myšlenka, která se mi v hlavě přehrává už dlouho a myslím si, že nejsem jediný, kdo to tak má a nebo bude mít. A proto jsem se rozhodl o všechny svoje zážitky, trable a posuny v honbě za kapry podělit.

Takže na začátek bych stručně popsal, o co v tomhle blogu půjde. Ke kaprařině mě nikdo nepřivedl, přišlo to ze dne na den, když jsem jel za kamarádem, který chytal ryby.

Seděli jsem u vody a povídali si a v ten den jsem si řekl, že tohle je způsob odreagování, který potřebuju. Takže po pár týdnech byla povolenka na světě a já jsem se hned od prvního dne začal věnovat naplno rybaření. Začínal jsem v době, kdy už boilies znali úplně všichni. Jenže na začátek všichni říkali “Stačí ti krmítko a pár červů”, takže mých prvních pár týdnů bylo o tom, že jsem kupoval kila šrotu a krabičky červů😀. Můj zlom byl na řece Moravě, když jsem poprvé na vlastní oči viděl kapra, který vážil 14kg. “Sakra, tohle snad ani není možný”, říkal jsem si. Takže po návratu domů jsem sedl za notebook a celou noc jsem hledal, jak chytat velké kapry. Po hodinách a hodinách prosezených u vody jsem pocítil hořkost kaprařiny.

A o tomhle chci, aby můj blok byl. Chtěl bych svůj pokrok v kaprařině předávat novým,mladým, starým, začínajícím. Prostě jakýmkoliv rybářům. Chci zapisovat většinu mých návštěv u vody a dávat sem montáže, výběr místa a další věci, které ke kaprařině patří. Chci ukázat, že jde o mnohem víc, než sestříhané video, které vidíte na YouTube, kde na 5minutovém videu, vytáhnou 10 kaprů za den a kde má každý tu nejlepší výbavu, která je momentálně dostupná. Budu zde psát reálný čas strávený u vody a náklady, které za honbou těchhle úžasných stvoření investuju. A kdybych měl být inspirací jen jednomu klukovi nebo holce, tak tenhle svůj malý velký zápisník povedu a třeba se bude i někomu líbit a bude semnou prožívat krásné i krušné chvíle u vody.

Hlavní přece je u vody být 😊

Průměrná známka: 2,50

Komentář ke článku (1)

Anketa:Líbí se vám tenhle nápad?
A) Ano 100%
B) Ne 0%
Hlasovalo 3 čtenářů.