Obalovací pasta

Obalovací pasta

Tak vás zdravím u mého dalšího zápisu. Jelikož papíry na novou sezónu budu mít až příští týden, rozhodl jsem se, že si nachystám obalovací pastu a při té příležitosti se s vámi podělím o to, jak si vyrábím nejrychlejší a asi nejlevnější obalovačku.

Už několikrát jsem na internetu hledal návody, jak si těsto vyrobit, ale většina příspěvků byla o tom, že potřebuju různé esence, krupici, barviva a další podobné věci, které jsem doma neměl. Chtěl jsem si vyrobit těsto přímo k boilies, na které chytám a rozhodl jsem se, těsně před odjezdem k vodě, vyrobit si svoje.A proto jsem se rozhodl, že se o něj s vámi podělím. Neříkám, že je to nejlepší recept a nikomu ho nenutím, jen píšu, co si vyrábím já a mně to prostě funguje.

Vezmu si asi 10 kuliček a najemno je nastrouhaném. Potom přidám vejce a jednu lžičku oleje a všechno promíchám. Pak už jen dostrouhávám kuličky tak, aby těsto ztuhlo. Když jedu na řeku, těsto dělám trochu hustější, aby déle vydrželo. Naopak, když jedu na stojatou vodu, dělám těsto trochu řidší. Když dělám sladké těsto, přidám i trochu medu nebo cukru a naopak, když chytám na kořeněné boilies, tak přidám trochu chilli nebo papriky. (V tomhle případě už další ingredience zůstávají pouze na vaší fantazii.) Na fotkách jsem chtěl ukázat aspoň malý průběh výroby a na fotce, kde je boilies obaleno těstem,  je vidět, jak se asi po 5minutách začíná hezky uvolňovat.

Takže tohle je pro tentokrát vše. Kdyby tenhle návod někdy někdo použil, tak mi napište jak vám fungoval a jestli jste byli aspoň trochu spokojení😁

Hlavní přece je být u vody😊

Průměrná známka: 2,60

Komentář ke článku (1)

Anketa:Zkusíte vyrobit?
A) Ano 88%
B) Ne 0%
C) Už jsem to tak dělal 13%
Hlasovalo 8 čtenářů.