Návazec na pop-up boilies a nabíjecí silák.

Návazec na pop-up boilies a nabíjecí silák.

Vítám vás u dalšího článku, ve kterém se zaměřím na návazec pro pop-up boilies a na nezbytnou energii, kterou na rybách používám.

Ronnie rig je návazec, který používám už dva roky a standardně ho dávám na jeden prut okamžitě, když přijdu k vodě. Je to velice rychlý a účinný návazec, který k prezentaci návnady funguje opravdu výborně. A já si dnes dovolím popsat můj postup, jak tenhle návazec dělám a třeba bude někomu inspirací.

Používám háček chod twister velikost 4 nash a rychloobratlík s kroužkem velikost 10 nebo 12 od firmy gardner. Na háček navleču asi centimetr smršťovací hadičky a potom rychloobratlík s očkem provleču háčkem, hadičku pak navleču na rychloobratlík a zatavím zapalovačem.Po sléze na háček navleču mikroobratlík a gumový stoper. Návazcovou šňůru pak uvážu na kroužek bezuzlovým vázáním. Dělám asi 7 omotání a abych uzel schoval, použiju plastické olovo, které mi pak krásně drží montáž u dna. Na konci udělám klasické očko s uzlem a navleču anti tangle převlek proti zamotání, abych mohl montáž rychle vyměnit dle potřeby. Připevnění pop up kuličky je velice jednoduché. Šňůrku bait floss od firmy korda, provlečete mikroobratlíkem na háčků.

Napíchnu boilies a provleču jehlou oba konce šňůrky přes boilies a zbytek šňůry potom zatavím zapalovačem. Kdyby tenhle postup někdo nepochopil, tak na YouTube je pár pěkných ukázek.

A světě div se, po pár minutách máme Ronnie rig hotový a připravený k použití.

Tenhle návazec jsem si po pár pokusech tak osvojil, že mi opravdu trvá dvě minutky než ho vyrobím. 

 

Energie sbalená na cesty.

Pokud jezdíte na delší nebo kratší výpravy, určitě řešíte power banky stejně jako já.

Letos jsem dostal nový stroj s názvem Yenkee YPB 3010. Nebudu vám lhát, tohle dělo sem nabíjel 19 hodin, ale po testování jsem byl velice překvapený s výkonem téhle power banky. Výrobce udává kapacitu 30 000mAh, která je opravdu skutečná. Můj iPhone s kapacitou baterky 1 821 mAh se mi podařilo nabít z 0 na 100% 14krát.

Takže pokud někdo hledá power banku s heslem cena-výkon, tak tady se nespálí, protože tahle krabička se dá koupit už od 700kč, což není vůbec špatné.

Má výstup na dvě USB, přehledný LCD displej a myslím si, že na 3 dny u vody bohatě stačí. Trochu nepříjemná je váha 640g, ale vzhledem ke kapacitě s tím musí člověk počítat. Další fotky a informace budou na mém instagramu:erickbrosteanu.

Doufám, že jste si hezky početli a další článek už bude od vody a zaměřím se na boilies, na které budu letos chytat. Přeji vám hezký start sezóny a nezapomínejte.

Hlavní přece je u vody být.

 

 

Průměrná známka: 2,33

Komentář ke článku (0)

Obalovací pasta

Obalovací pasta

Tak vás zdravím u mého dalšího zápisu. Jelikož papíry na novou sezónu budu mít až příští týden, rozhodl jsem se, že si nachystám obalovací pastu a při té příležitosti se s vámi podělím o to, jak si vyrábím nejrychlejší a asi nejlevnější obalovačku.

Už několikrát jsem na internetu hledal návody, jak si těsto vyrobit, ale většina příspěvků byla o tom, že potřebuju různé esence, krupici, barviva a další podobné věci, které jsem doma neměl. Chtěl jsem si vyrobit těsto přímo k boilies, na které chytám a rozhodl jsem se, těsně před odjezdem k vodě, vyrobit si svoje.A proto jsem se rozhodl, že se o něj s vámi podělím. Neříkám, že je to nejlepší recept a nikomu ho nenutím, jen píšu, co si vyrábím já a mně to prostě funguje.

Vezmu si asi 10 kuliček a najemno je nastrouhaném. Potom přidám vejce a jednu lžičku oleje a všechno promíchám. Pak už jen dostrouhávám kuličky tak, aby těsto ztuhlo. Když jedu na řeku, těsto dělám trochu hustější, aby déle vydrželo. Naopak, když jedu na stojatou vodu, dělám těsto trochu řidší. Když dělám sladké těsto, přidám i trochu medu nebo cukru a naopak, když chytám na kořeněné boilies, tak přidám trochu chilli nebo papriky. (V tomhle případě už další ingredience zůstávají pouze na vaší fantazii.) Na fotkách jsem chtěl ukázat aspoň malý průběh výroby a na fotce, kde je boilies obaleno těstem,  je vidět, jak se asi po 5minutách začíná hezky uvolňovat.

Takže tohle je pro tentokrát vše. Kdyby tenhle návod někdy někdo použil, tak mi napište jak vám fungoval a jestli jste byli aspoň trochu spokojení😁

Hlavní přece je být u vody😊

Průměrná známka: 2,60

Komentář ke článku (1)

Anketa:Zkusíte vyrobit?
A) Ano 88%
B) Ne 0%
C) Už jsem to tak dělal 13%
Hlasovalo 8 čtenářů.

Proč blog a proč teď?

Petrův zdar! 

Proč blog a proč teď? Napadla mě myšlenka, která se mi v hlavě přehrává už dlouho a myslím si, že nejsem jediný, kdo to tak má a nebo bude mít. A proto jsem se rozhodl o všechny svoje zážitky, trable a posuny v honbě za kapry podělit.

Takže na začátek bych stručně popsal, o co v tomhle blogu půjde. Ke kaprařině mě nikdo nepřivedl, přišlo to ze dne na den, když jsem jel za kamarádem, který chytal ryby.

Seděli jsem u vody a povídali si a v ten den jsem si řekl, že tohle je způsob odreagování, který potřebuju. Takže po pár týdnech byla povolenka na světě a já jsem se hned od prvního dne začal věnovat naplno rybaření. Začínal jsem v době, kdy už boilies znali úplně všichni. Jenže na začátek všichni říkali “Stačí ti krmítko a pár červů”, takže mých prvních pár týdnů bylo o tom, že jsem kupoval kila šrotu a krabičky červů😀. Můj zlom byl na řece Moravě, když jsem poprvé na vlastní oči viděl kapra, který vážil 14kg. “Sakra, tohle snad ani není možný”, říkal jsem si. Takže po návratu domů jsem sedl za notebook a celou noc jsem hledal, jak chytat velké kapry. Po hodinách a hodinách prosezených u vody jsem pocítil hořkost kaprařiny.

A o tomhle chci, aby můj blok byl. Chtěl bych svůj pokrok v kaprařině předávat novým,mladým, starým, začínajícím. Prostě jakýmkoliv rybářům. Chci zapisovat většinu mých návštěv u vody a dávat sem montáže, výběr místa a další věci, které ke kaprařině patří. Chci ukázat, že jde o mnohem víc, než sestříhané video, které vidíte na YouTube, kde na 5minutovém videu, vytáhnou 10 kaprů za den a kde má každý tu nejlepší výbavu, která je momentálně dostupná. Budu zde psát reálný čas strávený u vody a náklady, které za honbou těchhle úžasných stvoření investuju. A kdybych měl být inspirací jen jednomu klukovi nebo holce, tak tenhle svůj malý velký zápisník povedu a třeba se bude i někomu líbit a bude semnou prožívat krásné i krušné chvíle u vody.

Hlavní přece je u vody být 😊

Průměrná známka: 2,50

Komentář ke článku (1)

Anketa:Líbí se vám tenhle nápad?
A) Ano 100%
B) Ne 0%
Hlasovalo 3 čtenářů.