Moje vybavení

1.2.2021 NOVINKA Moje vybavení , Trvalý odkaz
Moje vybavení

Zdravím vás u dalšího článku, ve kterém vám popíšu moje vybavení.

Nejedná se o žádnou recenzi ani vnucení žádného z těchto produktů, nebudu zde hodnotit, co je nejlepší a co nejhorší. Tohle je prostě jen moje vybavení, které používám a chci se zde podělit o mé zkušenosti a třeba pomůžu někomu rozlousknout jeho váhání, co koupit nebo nekoupit.

 

Pruty

Jelikož převážnou částí mých vycházek k vodě je řeka(Morava), pro můj rybolov jsem si vybral pruty Nash Dwarf ES Rods 10ft 3lb.Tyhle pruty mají teleskopický spodní díl a jsou velice skladné. A protože během lovu kaprů měním místo i třikrát v jeden den, tyhle proutky byly jasná volba. Akce 3lb je pro mně zlatá střední cesta, jelikož používám olova o váze 160gramů, ale i o váze 50gramů a potřebuji vědět, že když se do prutu poradně opřu, tak nebude problém. Z mých vlastních zkušeností můžu říct, že si dokážu užít opravdu každou rybu. Pruty jsou velice citlivé a jestli má ryba 5kg nebo 12kg, tak si zdolávání náramně užívám. A na druhou stranu vím, že se na ně můžu spolehnout. Mám je již druhou sezónu a momentálně vím, že určitě měnit nebudu.

 

Navijáky

Když napíšu, že vybírání navijáku je jako vybírání nového auta, tak mě hodně rybářů pochopí. Od začátku jsem chtěl minimalizovat moje vybavení a po měsíci vybírání padla karta na moje aktuální kolovrátky Okuma Custom black CB 60.

Nebudu rozepisovat parametry, kdo bude chtít, může se podívat na internetu.

Ale moje zkušenosti po roku používání jsou prostě jenom kladné.

Nikdy s nimi nebyl problém, fungují přesně tak, jak rybář potřebuje. Brzda funguje jako hodinky a je velice citlivá. Když potřebujete povolit, tak stačí pár zubů a naopak.

Má krásné matné zpracování s dřevěnou kličkou, a když tyhle krásky vidíte na svojí sestavě, tak je hřích si je nevyfotit. Sečteno a podtrženo, kdybych si měl vybrat znovu, tak bych neměnil.

 

 Vlasec

Awa-s Ion Power Fluo 0.309 mm.

Tenhle vlasec používám 5let, ale z neznámých důvodu jsem se rozhodl, že budu experimentovat a minulý rok jsem koupil Sufix Tritanium - za mě bohužel velice špatná zkušenost. Nikdy jsem neviděl, aby se silon kroutil a praskal po pár týdnech navinutí. Takže jsem opět přesedlal na mojí klasiku. S tímhle vlascem od Awi nebyl nikdy problém. Jednou mi na rybách vzal vlasec kanoista a já jsem ho s tímhle vlascem asi po 40 metrech zastavil.Když jsem ho zpátky navinul, používal jsem ho dál a prostě ani po téhle srandě se nekroutil a fungoval. Na výpravě k řece Dyji mi zase kapr zajel do vázky a vlasec se zamotal do větve nad vodou a po delším váhání jsem utáhl brzdu a kapra vytáhl i s 10ti kilovou haluzí. Tenhle vlasec mi prostě sedí, nekroutí se, netrhá se a myslím si, že splňuje vše, co potřebuji. A už se mě i pár lidí ptalo, jestli nemám míň záběrů skrz tu výraznou barvu a myslím si, že tohle na počet záběru absolutně nemá vliv. Prostě můj favorit už je jasný na pár let dopředu.

 

Signalizátory záběru

I když přemýšlím, že letos pořídím hračky od Nashe, tak zatím zůstávám věrný mým pípákům JRC CX 2+1 v modré barvě. O tomhle vám moc neřeknu, prostě fungují, jak mají a vydrž baterie je neuvěřitelná. Na pípácích se mi líbí možnost zapnutí noční diody a nastavení citlivosti a taky, že k nim je hezký kufřík s klíčenkou. Nevím jestli jsou vodotěsné, ale jelikož už jsem je dvakrát vykoupal a několikrát nechal pořádně zmoknout a pořad fungují, tak si myslím že něco vydrží. Pokud někdo hledá kvalitu za rozumnou cenu, tak tady neudělá chybu.

 

Pouzdro na pruty a pouzdro na bižuterii

Tady jsem nic nevymýšlel a pouzdro jsem koupil Nash Dwarf Double Skin 10ft.

Krásně mi tam vejdou pruty s navijáky a do další kapsy dám podběrák a ještě kobru.

Je lehké a má ještě boční kapsy na drobnosti.

Pouzdro na bižu mám taky od Nashe, ale myslím že tenhle typ se už nedělá. Pouzdro je velké a vejde do něj všechno, co potřebuji. Veliká výhoda je, že spodní část je gumová a dá se dobře vyčistit. Celkově je pouzdro pevné a všechno, co potřebuji mít po ruce je v něm.

 

A tohle je ve zkratce moje první část vybavení, kterou jsem vám rád představil. Doufám, že jste si hezky početli a další věci můžete sledovat na mém instagramu: erickbrosteanu 

 

Hlavní přece je u vody být.

 

Průměrná známka: 2,50

Komentář ke článku (0)